RSS

4 Haziran 2009

AK Partisi

Başbakan şöyle buyurmuş : Partime 'AKP' diyen edepsizdir!

"AKP diyenler ne yazık ki demokratik noktadaki etik kurallara uymadan, siyasi etiği hiçe sayarak bunu edep dışı söylemektedirler." Siyasi etik neyi gerektiriyor, tam adı Adalet ve Kalkınma Partisi olan partinin Türkçe'deki kısaltması isimlerin baş harflerini kullanarak söylenmesini değil mi? Ne alakası var söylediğiyle yahu, uyduruyor yine. Bu şuna benziyor, kapıya kapı demek edepsizliktir. Saçmalığın daniskası!

Daha kötüsü ise şöyle devam ediyor; "... Herkes bunu böyle yazmaya mecburdur. Böyle yazmıyorsa bu edebe, adaba sığmaz. Benim yasal olarak kısaltılmış adım neyse onu söylemeye mecbursun..." Pes doğrusu, kendi yaşam biçimlerini ahlak polisi gibi aşılamaya çalışıyorlar eleştirisi hiç de haksız değil, neyi nasıl söyleceğimizi de sultan hazretleri belirleyecek. Bu adamın ne bitmek bilmez bir egosu var, eziklik dizboyu, breh breh breh!

Son olarak "O zaman iftira atıyorsun. Bizi olmadığımız şekilde gösteriyorsun. Olmadığımız bir isimle anmaya çalışıyorsun...” Evet biz de tam onu yapıyoruz, AKP'yi olmadığı gibi anmak istemiyoruz, o yüzden Ak Parti demiyoruz. (Yerine göre, A.K. Partisi diyoruz, anlayana!)
.
.

1 yorum:

  1. benim önerim A.Q Partisi, onlar Allah & Quran Partisi derler. Bizim ne dediğimizi biliyorsun :) Edepsizlik edip yazmıyım diğ mi buraya, başbakan kızar sonra

    YanıtlaSil